سرلیکونه
رسنۍ
سایټ په اړه
ټولې لیکنې
9884
ټول لیدونکې
1451156

چند خاصیت طلایی جوانه گندم (سمنک)


2017/06/03


1. جوانه گندم و تقویت قوای جنسی:
ویتامین E موجود در جوانه گندم تقویت کننده قوای جنسی و به عنوان معجزه گر و اکسیر جوانی معرفی می شود و برای درمان ضعف جنسی مردان از آن استفاده می شود.

2. جوانه گندم و بی خوابی و تقویت حافظه:
مصرف روزانه و مرتب جوانه گندم به رفع کم خوابی و تقویت حافظه کمک می کند جوانه گندم تازه را هر روز صبح ناشتا به صورت ۱ قاشق غذاخوری خوب جویده و فرو دهید.

3. جوانه گندم و رفع خستگی:
ویتامین B1 موجود در جوانه گندم موجب رفع خستگی مفرط، ضعف و بی حالی می شود.

4. جوانه گندم و پیشگیری از سرطان روده:
گندم جوانه زده به مقدار زیادی دارای فیبر و آب است که باعث دفع کامل مدفوع شده، همچنین مانع از سرطان روده می شوند. مصرف آن یکی از بهترین روش ها برای حفظ سلامت بدن است.

طریقه استفاده جوانه گندم : مانند سبزی سالاد همراه غذا بخورید. و یا پودر خشک شده آنرا، یک قاشق در شوربا و سوپ بریزید.

طریقه ساختن جوانه گندم در کمنت
رهنمایی تهیه جوانه(سمنک) و طریقه استفاده آن:
جوانه(سمنک) انواع حبوبات را تهیه و پس از خشک کردن آسیاب کنید و از آن سوپ جوانه تهیه کنید که فوق‌العاده تقویتی و پر خاصیت می‌شود، و همچنان در حالت تازگی آن میتوانید ضمیمه سلاد با غذا بخورید.
برای تهیه جوانه گندم یا هر حبوبات دیگری، دانه مورد نظر را پس از پاک کردن و شستن در ظرف آبی تر کرده و در جای خنک ولی نور زیاد بگذارید تا زمانی که جوانه سر از پوسته دانه بیرون بزند. دقت داشته باشید لزومی ندارد که دانه‌ها در معرض نور مستقیم باشد کافیست ظرف مورد نظر را در آشپزخانه نزدیک به پنجره قرار دهید.
بعد از گذشت یک الی دو روز جوانه شروع به رشد می‌کند و پوسته دانه را شکافته و سر جوانه از پوسته بیرون می‌زند.

پس از این مرحله آب دانه‌ها را دور بریزید و دانه‌ها را در دستمال تمیزی بریزید ودرون ظرفی قرار دهید. در این زمان چون دانه‌ها مرطوب هستند نیاز به اضافه کردن آب نیست ولی روزی دو بار به جوانه‌ها سر بزنید و لبه دستمال را کنار بزنید و با تکان دادن دستمال سعی کنید دانه‌ها را زیر و رو کنید و با پاش کردن آب بر روی آن، رطوبت لازم را به جوانه‌ها بدهید.
به این نکته توجه داشته باشید که در زیر جوانه آب جمع نشود چون این امر بخصوص در فصل تابستان که هوا گرم است موجب خراب شدن دانه‌ها می‌شود.
اگر مراقبت‌های لازم را انجام دهید ظرف ۳ الی ۵ روز با توجه به نوع دانه جوانه‌ها آماده می‌گردد.
بعد از اینکه جوانه آماده شد در یک ظرف در بسته، در یخچال نگهداری کنید و هر زمان سالاد تهیه می‌کنید مقداری از آن را به سالاد اضافه و نوش جان کنید، البته بدون یخچال هم تا دوهفته خراب نمیشود.
و یا جوانه انواع حبوبات را تهیه و پس از خشک کردن آسیاب کنید و از آن سوپ جوانه تهیه کنید که فوق‌العاده تقویتی و پر خاصیت می‌شود

داکترياسرعطای

بېرته شاته