سرلیکونه
رسنۍ
سایټ په اړه
ټولې لیکنې
9920
ټول لیدونکې
1496129

راه پیشگیری از مصاب شدن به بیماری قند-شکر(Diabetes


2018/26/04

    1- وزن خود را کنترل کنید. چاقی می تواند سرآغازی برای دیابت(مرض قند) باشد. 2- از سبزیجات، حبوبات، جوانه های حبوبات و سالادهای مناسب در رژیم غذایی خود بصورت همیشه استفاده کنید. در سالادها استفاده از سرکه به میزان کافی توصیه می گردد.

3- روزانه تا می توانید پیاده روی کنید.حتی اگر وزن کم نکنید، این کار برایتان بسیار سودمند است. کسانی که در هفته 4 ساعت و یا هر روز نیم ساعت ورزش کنند،خطر ابتلا به دیابت را 80% کم می کنند. ورزش توان جذب انسولین بدن را افزایش می دهد که این امر نهایتاً به جذب بیشتر قند در سلولها کمک می کند. 4- شبها زودتر و به میزان کافی بخوابید. میزان خواب بین 6 تا 8 ساعت کافی است. خواب طولانی بیش از 8 ساعت و خواب کوتاه کمتر از 5 ساعت خطر ابتلا به دیابت را زیاد می کند. 5- از غذاهای آماده و فست فودها بپرهیزید.
6- گوشت قرمز کم مصرف کنید. 7- در غذاهای خود از ادویه جات اصلی به ویژه دارچینی و زردچوبه حتما استفاده کنید. 8- قهوه کافئین دار بنوشید، و یا همراه چای "زعفران مخلوط" و یا هل میخک دم کنید 9- سعی کنید از اضطراب و فشارهای روحی و عصبی بپرهیزید. آرامش روح و روان پیام آور سلامتی است. 10 - عادت پرخوری را ترک کنید..داکتر بکتاش وفاء

داکتر بکتاش وفاء

بېرته شاته